Strona główna » Porady » Reklama na samochodzie. Jakie elementy powinna zawierać oklejanie samochodów folią reklamową?

Reklama na samochodzie. Jakie elementy powinna zawierać oklejanie samochodów folią reklamową?

Reklama na samochodzie jest ważnym sposobem promocji firmy. Z tego Artykułu dowiesz się:
1. Dlaczego taka forma reklamy jest najskuteczniejsza?
2. Jakie elementy musi mieć twoja reklama
3. Ile zainwestować pieniędzy w oklejenie samochodu?
4. Co możemy wzmocnić
5. Reguła 3 sekund

Oklejanie samochodu folią reklamową. Dlaczego jest taka ważna?

Każdy przedsiębiorca chce, żeby jego firma była widziana, a przede wszystkim by skuteczna reklama przyciągała nowych klientów. Reklama na samochodach jest jedną z najskuteczniejszych form reklamy co poświadczają nasi klienci, których zdaniem – jest to najlepsza inwestycja w reklamę. Dlaczego tak mówią? Z bardzo prostego powodu. Samochodem firmowym wszędzie i często jeździmy. Stoimy w korku, na parkingach dużych marketach czy przy biurze / domu klienta. Jednym słowem tam gdzie twój samochód tam twoja reklama.

oklejanie samochoduoklejanie samochodu

Jakie elementy powinna zawierać reklama na samochodzie?

Okleić samochód folią reklamową można na rożny sposób. Dobrze przygotowany projekt musi odpowiadać na 3 kluczowe pytania. Co robimy? Jak się nazywamy? Gdzie nas znajdą? te trzy pytania co? kto? gdzie? są najważniejszymi elementami jakie musi w sposób jasny i czytelny zawierać twoja reklama na samochodzie. Dzięki tym informacją osoba widząca reklamę w sposób szybki będzie mogła zapamiętać podstawowe informacje i to jest kluczowe w działaniu skutecznej reklamy. Reszta to już jest tło służące rożnym celom jak zwrócenie uwagi, pokazanie naszych prac lub produktów, która też jest bardzo ważna ale skupienie się na tych trzech pytaniach przynosi najlepszy efekt.

Co? – służy przedstawieniu czym się zajmujemy
Kto? – nasza nazwa – żeby nie pomylili nas z inna firmą
Gdzie? – jak nas znajdą – adres – telefon – www – facebook

reklama na samochodziereklama na samochodzie

Co możemy wzmocnić w naszej reklamie na samochodzie?
Tak by zmaksymalizować skuteczność naszej reklamy.

Dziś już niema czasu na czytanie reklam i zastanawianie się o co w niej chodzi.  Dużo grafiki, mnóstwo tekstu różne fajerwerki by zwrócić uwagę i rozmycie informacji do tego stopnia, że powstaje wielka plama, która nie służy skutecznej formie przekazu. Lubimy prostotę, czytelność i jak jest wszystko poukładane w segmenty. Co możemy zrobić żeby wzmocnić przekaz?

Przede wszystkim prostota. Reklama ma być zrozumiała i szybka do przetworzenia. Tekst – powiększmy o kilka centymetrów. Telefon tutaj obowiązkowo powiększamy. Możemy Dodać jedno dwa zdjęcia, które będą nawiązywać do naszych usług lub pokazywać nasz przedmiot.

reklama na samochodzieoklejanie samochodu

Zasada 3 sekund

W reklamie zewnętrznej zwłaszcza billboardach obowiązuje zasada 3 sekund. Czyli tyle dokładnie czasu ma osoba przejeżdżającą obok billboardu na zapoznanie się z przekazem. W tym czasie musi się zainteresować i zapamiętać podstawowe informacje. Ta sama zasada dotyczy w oklejeniu samochodu reklamą. Mamy tylko 3 sekund skupienia odbiorcy na naszej reklamie na samochodzie. Dlatego zwróćmy uwagę co jako pierwsze przeczyta / zobaczy osoba. Co drugie, a co trzecie. Później już jego uwaga jest gdzie indziej lub nie widzi samochodu. Dlatego warto jest wydrukować wizualizacje samochodu z naniesiona reklamą i dać komuś do podglądu czy rozumie przekaz i co zapamiętał.

Ile to kosztuje?

Jakie są koszta takich reklam? Rożne. Można już od 100 zł okleić ale tak fajnie to w granicach 500-1000 zł i tutaj już można pokombinować i pobawić się przekazem. Pod tym linkiem możesz podglądnąć nasze realizację i sposoby oklejania 

Podsumowanie

Niewątpliwie reklama na samochodzie jest jedną z najważniejszych i skutecznych form reklamy i promocji naszego biznesu. Zadbajmy o te kilku punktów powyżej i cieszmy się z każdego nowego klienta.

Dodatkowy artykuł

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak podkręcić reklamę na samochodzie zapraszam do przeczytania artykułu pod tym linkiem

Zaproszenie do współpracy

Jeśli myślisz o oklejeniu samochodu reklamą i chciałbyś pełną obsługę od pomiaru – projekt – druk – oklejenie zapraszamy serdecznie do kontaktu tel. 518 169 171

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.