Strona główna » Porady » Wystarczyła jedna naklejka – sprzedaż diametralnie się zmieniła!

Wystarczyła jedna naklejka – sprzedaż diametralnie się zmieniła!

Czyli o tym JAK SZYBKO ZWIĘKSZYĆ OBRÓT.

[metaslider id=3162]
Czy reklama może zwiększyć sprzedaż?
Ostatnio wykonaliśmy reklamę dla stoiska wolnostojącego.

Reklama znalazła się na froncie lady i z racji, że było to stoisko z akcesoriami kosmetycznymi, przedstawiała atrakcyjne kobiety, takie, które przyciągają uwagę i sugerują jak można wyglądać czy czuć się po użyciu prezentowanych przez stoisko kosmetyków. W ciągu tylko 1 miesiąca sprzedaż wzrosła aż 20 %.
 
Czy więc reklama może zwiększyć sprzedaż? Zdecydowanie tak!

 

serafin

 

Zarys: Klient posiadający stoisko w galerii handlowej poprosił o reklamę. W tym przypadku chodziło o folię na boczne ścianki stoiska. Cel był prosty: przykuć uwagę przechodzących klientów.

 
Co się zmieniło:
Wspomniany już 20% wzrost sprzedaży to naprawę dużo. Czy to przypadek? A może celowe zabiegi graficzne spowodowały pożądany przez nas efekt?
 
Przyjrzyjmy się dokładniej reklamie. Niezaprzeczalne są dwa fakty:
 

1. Ludzie już z daleka widza reklamę i tym samym zwracają uwagę na stoisko.
 
2. Wyraziste zdjęcia skupia uwagę przechodzących klientów. Reklama przedstawia wizerunek kobiet, które patrzą przed siebie. Widząc wizerunek twarzy automatycznie sami kierujemy swój wzrok w jej stronę. Jasne kolory działają na odbiorców – czerwone wyraziste usta i krwiste paznokcie rzucają się w oczy. Patrząc na tak przedstawiony wizerunek sami mamy wrażenie, że osoba na nim ukazana jest tak subtelna i delikatna, że sami chcielibyśmy tak wyglądać i czuć się. Ma nam to dać odczucie, że używając produktów oferowanych przez dane stoisko taki stan właśnie możemy uzyskać.
 
3. Najważniejszym czynnikiem są jednak logotypy. Znane marki, o których już słyszeliśmy bądź z którymi mieliśmy do czynienia wzbudzają sympatię i zaufanie. Powołując się na marki nie jesteśmy już anonimowi, mamy silną pozycję popartą przez produkty sprawdzone przez wielu zadowolonych klientów. Na takiej samej zasadzie działają reklamy z udziałem znanych osobistości. To posunięcie zawsze działa.

 
Podsumowanie:
Krótko i zwięźle. Mądra reklama = pożądany efekt.

Dziękuję Ci za przeczytanie tego artykułu. Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłem Ci tajniki skutecznej formy reklamy. Jeśli planujesz otworzyć firmę lub już ją posiadasz i chciałbyś się reklamować, serdecznie zapraszam do skontaktowania się z nami. Na pewno pomożemy, doradzimy i stworzymy fajną reklamę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.